Educational & Communication Consulting, Inc.


Id� do tre�ci

Menu g��wne:


PYTANIA / FAQ

  • wśród imigrantów jest wiele osób z wyższym wykształceniem, które jednak bardzo często nie jest wykorzystywane. Co można z tym zrobić, żeby nie zaprzepaścić wielu lat nauki czy pracy?
 

Powinniśmy doceniać to, co robilismy w Polsce . Czesto do licencji zawodowej czy do dalszych studiow mozna wykorzystac nawet pojedyncze godziny kredytowe. Nawet jak ktoś zrobił tylko np. 2 lata studiów i jeśli komuś zaliczą przy ewaluacji tylko kilka przedmiotów, to o tyle mniej trzeba studiować, a to jest duża oszczędność czasu i pieniędzy.Ewaluacja jest pierwszym krokiem. Potem -> szkola lub zrobienie licencji. Ewaluacja polega na okresleniu jaki jest ekwiwalent naszego wyksztalcenia z Polski a takze na przeliczeniu przedmiotow na godziny kredytowe. Uczniowie ostatniej klasy szkoly sredniej powinni jak najszybciej zorientowac sie co do terminow skladania podan o przyjęcie na poszczególne uczelnie. Kazda szkola ma inne terminy. Moze to byc nawet juz pazdziernik, wiec warto to sprawdzić. Sa takze szkoly, ktore przyjmuja niemal do ostatniej chwili.

 
  • Uczelnia podaje wysokość czesnego, a potem okazuje się, że te opłaty są zupełnie inne. Skąd to wynika?

Liczymy czesne, oplaty rejestracyjne, administracyjne, za ksiazki. Ostateczna suma do zaplacenia, to zwykle wlasnie czesne, utrzymanie i oplaty minus pomoc finansowa. Prosze rowniez zwrocic uwage na forme w jakiej otrzymujemy pomoc: pozyczki czy bezzwrotne stypendia.

 
  • Na co trzeba zwrócić uwagę przy przenoszeniu się z jednej uczelni na drugą?
 

* Najczęściej popełniane błędy

 
  • Jak to jest, że uczelnia podaje wysokość czesnego, a potem okazuje się, że te opłaty są zupełnie inne?
 
  • Kiedy absolwenci szkół średnich otrzymują odpowiedz z uczelni do których wysyłali podania o przyjęcie ?

 

 

 

 Powr�t do tre�ci | Wr�� do menu g��wnego